Współpracujemy z Kołem Naukowym UWM

Dodano: 26-11-2021

23 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 1Ta, 2Ta i 2ck wraz z nauczycielami uczestniczyli w wykładzie: „Z czym to się je czyli wybrane zagadnienia odżywiania”.

Zainteresowanie zdrowym trybem życia i naturalną żywnością jest pozytywnym zjawiskiem. Czasem jednak przeradza się w obsesyjną chęć dbania o ciało i prowadzić może do zaburzeń odżywiania takich jak ortoreksja, pregoreksja, anoreksja, bulimia, bigoreksja czy jedzenie napadowe. Czego więc dotyczą te zaburzenia, jak się objawiają oraz jakie mogą być ich skutki zdrowotne?

Wiedzą podzieliły się z nami studentki Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM w Olsztynie: Małgorzata Pułjanauskas, Karolina Pogorzelska i Weronika Marcinkowska. Celem wykładu było zapoznanie uczniów z najbardziej znanymi zaburzeniami odżywiania, ich konsekwencjami zdrowotnymi oraz możliwościami ich zapobiegania.

Dziękujemy za wspaniałą prelekcję i czekamy z niecierpliwością na III edycję Dni Świadomości Żywieniowej, na które zostaliśmy zaproszeni.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content