„Smaki Warmii, Mazur i Powiśla – szansą na sukces”.

Dodano: 21-12-2017

18 listopada 2017 r. odbył się kolejny (dwunasty) konkurs gastronomiczny z cyklu „Smaki Warmii, Mazur i Powiśla – szansą na sukces”. Ideą spotkań jest zebranie unikatowych, regionalnych przepisów kulinarnych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz promowanie produktów specyficznych dla regionu. Impreza miała też na celu promowanie działających w regionie szkół gastronomicznych.
W ramach przedsięwzięcia rozegrano dwa konkursy – konkurs na najlepsze produkty i przetwory mięsne oraz konkurs na potrawy mięsne. W pierwszym konkursie producenci z regionu zgłosili 19 produktów i przetworów z mięsa: króliczego, wieprzowiny, dziczyzny i gęsiny.

Uczestnikami zmagań na potrawy mięsne byli uczniowie szkół gastronomiczno -spożywczych działających w województwie: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, Zespołu Szkół im. M. Rataja w Ełku, Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu i Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. W rywalizacji wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły – Ewelina Filipowicz i Izabela Kalwejt (opiekun p. Małgorzata Marciniec) oraz Daria Kendzierska i Marcin Abramczyk (opiekun p. Anna Chodorowska).

Wyniki konkursu na najlepszą potrawę mięsną przedstawiają się następująco:

I miejsce: Ewelina Filipowicz i Izabela Kalwejt (Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie) za warmińskie policzki wieprzowe w kwasie chlebowym z modrą kapustą z porzeczkami,
II miejsce: Katarzyna Sikorska i Klaudia Sokołowska (Zespół Szkół nr 6 w Ełku) za forszmak,
III miejsce: Karolina Bielecka i Łukasz Lewandowski (Zespół Szkół nr 6 w Ełku) za swojską kiełbasę pieczoną w piwie, serwowaną z ćwikłą i chrzanem.

Współorganizatorem konkursów obok samorządu województwa i ZSGS w Olsztynie była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content