Spotkanie z dietetykiem

Dodano: 11-01-2019

W środę 9 stycznia 2019 roku w ramach projektu „Profilaktyka nadwagi i otyłości w miejscu pracy” gościliśmy w naszej szkole specjalistów w dziedzinie żywienia, panią mgr inż. Joannę Jankowską wraz z asystentką panią Marią Budzińską z Centrum Dietetycznego  NaturHouse w Olsztynie. W zajęciach tych udział wzięli uczniowie z klasy 2 k.

Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Prowadząca omówiła główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji.

W drugiej części spotkania dużym zainteresowaniem cieszył się analizator masy ciała. Dzięki temu urządzeniu młodzież mogła określić swój wiek metaboliczny, ilość zawartej wody
w organizmie, tkanki tłuszczowej oraz wagę kości.

Pani dietetyk zachęcała naszą młodzież, by odżywiali  się zdrowo, nie tracąc przy tym pogody ducha, optymizmu i dystansu do siebie.

Spotkanie to zakończyło się podziękowaniami ze strony słuchaczy. Pięknie dziękujemy.

 

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content