Warsztaty „Mój wygląd świadczy o mnie”

Dodano: 30-10-2017

27 października 2017 r., w ramach kontynuacji programu „Szkoła dobrych nawyków”,  odbyły się warsztaty podsumowujące I etap realizacji zadań edukacyjno-wychowawczych. Do zmagań, których motywem przewodnim było hasło „Mój wygląd świadczy o mnie”, przystąpiły wszystkie  klasy pierwsze. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie do warsztatów. Sporządzili m.in. plakaty i prezentację multimedialną. Jedna z klas napisała wiersz nt. odpowiedniego wyglądu ucznia, nawiązując do naszej szkoły. Młodzież szeroko omawiała temat wyglądu. Uczennice z klasy 1 Taż przyszły na spotkanie w strojach kucharskich, podkreślając tym samym, jak ważny jest właściwy ubiór kucharza oraz znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny posiłków.

Podczas spotkania z p. Katarzyną Tunkiewicz,  przedstawiciele klas pierwszych omawiali swoje prace, uczestniczyli w dyskusji nt. wizerunku ucznia. Młodzież poruszyła wiele ważnych kwestii w obrębie tego tematu tj.: adekwatność ubioru do miejsca, higieny ubioru, zachowania, sposobu rozmowy i kultury słowa. Uczniowie zgodnie przyznali, że na nasz wygląd składa się wiele różnych elementów, nie tylko to co mamy na sobie, ale również  nasz sposób życia – aktywność fizyczna czy zdrowe odżywianie.

Nasi podopieczni fantastycznie wywiązali się z powierzonego im zadania. Uczniowie sami głosowali na najlepsze prace. Kolejność wyglądała następująco:

  I miejsce – klasa 1Tbż

  II miejsce – klasa 1Taż i klasa 1Tls

  III miejsce – klasa 1k

  IV miejsce – klasa 1c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za owocne spotkanie, gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów edukacyjno-wychowawczych.

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content