Jesteś tutaj: Strona główna » WYDARZENIA » Rok Szkolny 2017-2018 » Ogólnopolskie Święto Sera – Festiwal Polskiego Mleczarstwa

Ogólnopolskie Święto Sera – Festiwal Polskiego Mleczarstwa

Dodano: 18-09-2017

16 września 2017 r., w hotelu Omega w Olsztynie, nasi uczniowie  uczestniczyli w piątej edycji Ogólnopolskiego Święta Sera – Festiwalu Polskiego Mleczarstwa. Organizatorami przedsięwzięcia  był Wydział Nauki o Żywności, w tym Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Celem Festiwalu było zaprezentowanie uczestnikom wydarzenia bogatej gamy krajowych serów, twarogów oraz produktów o najwyższej jakości i wartości odżywczej.

Uczniowie mieli okazję degustować wyroby mleczarskie  oraz obserwować pokazy kulinarne z wykorzystaniem produktów z nabiału. Była też możliwość skosztowania  serów pochodzących z innych państw  świata, m.in.: z Włoch, Francji, Holandii i USA, przygotowanych przez uczestników XIX Europejskiego Mleczarskiego  Konkursu Sensorycznego.

W laboratorium  uczniowie  pod okiem studentów wydziału Nauki o Żywności doskonalili swoją wiedzę  z zakresu produkcji serów.

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie      

Realizujemy projekty

 

Poznaj Gastronomik

Polecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy