Projekt „Przystań w sieci”

Dodano: 12-05-2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przystań w sieci”.  Jest to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska . Ma on na celu przekazanie uczniom i nauczycielom wiedzy z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z internetu oraz uświadomienie młodym ludziom, na jakie zagrożenia należy być przygotowanym podczas korzystania z sieci. Kształtuje również postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczonych w internecie a także promuje pozytywne zachowania w wirtualnym świecie.

Nauczyciele wraz z uczniami  mogli skorzystać z bezpłatnych kursów e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje. Nauczyciele wzięli również udział w konferencjach poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży online. Jako podsumowanie projektu planujemy  zorganizować Dzień Świadomego Korzystania z Internetu.

W kursach wzięło udział około 190 uczniów,którymi opiekowały się: p. J. Kowalewska,  p. E. Rakowska, p. B. Borucka oraz p.M. Sekuła.

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Poznaj GastronomikSkip to content