Projekt „Folm – Z natury do rynku pracy”

Dodano: 24-09-2020

15 września 2020 r. nasza szkoła podpisała porozumienie z Bankiem Żywności w Olsztynie. Dzięki niemu nasi pełnoletni uczniowie mogą wziąć udział w projekcie „ FOLM – Z natury do rynku pracy”.

Projekt realizowany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu-Outdoor Learning. Nowatorska koncepcja to „powrót do natury”, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

 Uczestnicy wraz z trenerami idą na kilka dni do lasu, gdzie pracują w warunkach naturalnych nad rozwojem osobistym. Po siedmiu dniach ekscytującej przygody, na uczestnika czeka indywidualna praca z coachem, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania. Ostatnim etapem projektu jest dostęp do innowacyjnej platformy internetowej, skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu.

 

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Poznaj GastronomikSkip to content