Projekt „Folm – Z natury do rynku pracy”

Dodano: 24-09-2020

15 września 2020 r. nasza szkoła podpisała porozumienie z Bankiem Żywności w Olsztynie. Dzięki niemu nasi pełnoletni uczniowie mogą wziąć udział w projekcie „ FOLM – Z natury do rynku pracy”.

Projekt realizowany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu-Outdoor Learning. Nowatorska koncepcja to „powrót do natury”, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

 Uczestnicy wraz z trenerami idą na kilka dni do lasu, gdzie pracują w warunkach naturalnych nad rozwojem osobistym. Po siedmiu dniach ekscytującej przygody, na uczestnika czeka indywidualna praca z coachem, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania. Ostatnim etapem projektu jest dostęp do innowacyjnej platformy internetowej, skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu.

 

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content