Podsumowanie projektu „Razem tworzymy lepszy Internet”

Dodano: 03-07-2018

18 czerwca 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w debacie podsumowującej projekt profilaktyczny  „Razem tworzymy lepszy Internet”. Wstępem do debaty było przedstawienie pt: „Wirtualna śmierć” w wykonaniu młodzieży ZSChiO w Olsztynie. Zaprezentowali oni również Kodeks bezpiecznych zachowań w internecie.

Debatę na temat bezpieczeństwa poprowadził Komendant Miejski Policji – insp. Piotr Zabuski. Zwrócił szczególną uwagę na ochronę danych osobowych oraz wizerunku w sieci, podkreślił informacyjną rolę internetu oraz omówił zjawisko „fake news”. Komendant wyjątkowo przestrzegał młodzież przed wykorzystywaniem sieci do wyrażania krytycznych opinii o innych użytkownikach, nawoływał do przestrzegania zasad netykiety.

Ankietę ewaluacyjną na temat „Cyberprzemoc i bezpieczeństwo w sieci” przedstawiła p. L. Cynta z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie.

Projekt zorganizowany był przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie,  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie, projekt został objęty honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content