Pierwszoklasistki w ogólnopolskim konkursie

Dodano: 22-12-2021

3 grudnia 2021 r. uczennice Amelia Kolada i Alicja Konował z klasy 1 Tb wzięły udział w II ogólnopolskim konkursie artystycznego dekorowania pierników dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym „dekor – PIERNIK – art” organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Tematem konkursu były Kolorowe Święta Bożego Narodzenia, a jego celem podtrzymanie wśród młodzieży tradycji bożonarodzeniowych w tworzeniu piernikowych dekoracji oraz poznawanie i wykorzystywanie różnych dekoracji cukierniczych.

Uczestnicy musieli samodzielnie upiec a następnie udekorować tradycyjne pierniki bożonarodzeniowe. Nasze pierwszoklasistki przygotowały prace konkursowe, które miały formę płaską, składały się z co najmniej 4 udekorowanych pierników stanowiących spójną kompozycję.

Jurorzy w I etapie konkursu oceniali prace na podstawie przesłanej dokumentacji w postaci wysokiej jakości zdjęć przedstawiających przygotowanie i wypiek pierników, lukrowanie wyrobów oraz gotową kompozycję z pierników.

Amelia i Alicja zmierzyły się z bardzo drobiazgowym i precyzyjnym zadaniem. Jesteśmy z Was bardzo dumni, gratulujemy i życzymy rozwijania pasji oraz doskonalenia umiejętności w pracy z lukrem.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content