Jesteś tutaj: Strona główna » WYDARZENIA » Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Dodano: 04-10-2017

W dniach 26 – 28 września 2017 r., w ramach 15 Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim, młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w różnych formach zajęć.

      Uczniowie z klas: 1c, 1k, 2Tls, 2Tbż, 3k i 4Ts wzięli udział w następujących wykładach: „ E – dodatki w żywności”, „Dodatki do żywności – wróg czy przyjaciel?”, „Ile jest biotechnologii w piwie?”, w wystawach: „Owoce różnych stref klimatycznych”, „Warzywa i zioła – codzienni goście na naszych stołach”, „Warzywa znane i zapomniane”, „Zwykłe i niezwykłe chwasty”, „Skarby z naszych pól” oraz w pokazach i warsztatach: „Tajemnice laboratorium”, „Żelowe mapy białkowe pół żartem, pół serio”, „Etycznie, zdrowo, smacznie – kuchnia wegańska”.

      Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a nasza młodzież mogła wzbogacić swoją wiedzę chociażby o sposoby wykorzystania chwastów w przygotowywaniu potraw, poznać „stare” odmiany pszenicy, takie jak  orkisz, płaskurka, samopsza, uprawiane na naszych terenach od przeszło 5 tys. lat, zobaczyć zioła  i warzywa używane w kuchniach innych krajów. Uczniowie również aktywnie uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których samodzielnie przygotowywali próby w celu wyizolowania białek na tzw. żelach, poznali wygląd i zapach tradycyjnych surowców wykorzystywanych w piwowarstwie oraz zobaczyli proces warzenia piwa na linii mini-browaru.

 

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie      

Realizujemy projekty

 

Poznaj Gastronomik

Polecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy