Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dodano: 06-06-2021

Nasi uczniowie wzięli udział w XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Konkurs odbył się 23 kwietnia 2021 w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie. OWiUR to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych, który odbywa się pod  patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Olimpiada podzielona jest na 11 bloków tematycznych. Uczniowie ZSGS brali udział w dwóch spośród nich:

– w bloku gastronomia – Weronika Biegańska z klasy 2 Tbż i Mateusz Moszczyński z klasy 1 Tb;

– w bloku technologia żywności – Natalia Pliszka z klasy 4 Tżs, Nikola Iwanowska z klasy 2 Taż, Aleksander Czajkowski z klasy 2 Tbż.

Zmagania obejmowały etap teoretyczny i praktyczny. Uczestnicy przeszli do eliminacji okręgowych po uzyskaniu najwyższych wyników w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w październiku 2020 r. Już samo dostanie się do etapu okręgowego było niebagatelnym wydarzeniem. Najwyższy wynik uzyskał Aleksander Czajkowski, zajmując V miejsce na szesnastu uczestników z okręgu olsztyńskiego. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji OWiUR w roku szkolnym 2021/2022.

LOGO

LOGO

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Poznaj GastronomikSkip to content