Konferencja-Szkoła Promująca Zdrowie

Dodano: 16-05-2018

15 maja 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie publiczna prezentacja wyników autoewaluacji wewnętrznej w ramach  ubiegania się szkoły o nadanie Krajowego  Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Program Szkoła Promująca Zdrowie (SzPZ) jest realizowany w Polsce od 1992 r.  Celem uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie jest:

 –  uznanie i docenienie długofalowych, systemowych działań szkół, zgodnych z przyjętą w Polsce koncepcją i standardami SzPZ;

 – wspomaganie rozwoju programu SzPZ w Polsce, jako ważnego elementu polityki państwa i działań oddolnych dla poprawy jakości edukacji, stanu zdrowia ludności oraz budowania demokratycznego społeczeństwa;

– upowszechnianie doświadczeń, osiągnięć SPZ i przykładów dobrej praktyki na terenie całego kraju oraz inicjowanie współpracy między szkołami w tym zakresie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna oraz partnerzy szkoły i przedstawiciele środowiska lokalnego.

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj Gastronomik

Polecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content