III miejsce w Polsce w etapie ,,Rozgrzewka” ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na Zdrowie”

Dodano: 05-07-2017

22 czerwca 2017 r. otrzymaliśmy wyniki  ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na Zdrowie”. Głównym  celem  projektu  była powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Organizatorem i sponsorem konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu

i Turystyki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Projekt prowadzony był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składał  się z dwóch etapów:
– pierwszy etap, przygotowawczy tzw. ,,Rozgrzewka”,  polegał na powołaniu  zespołów – uczestników składających się z 10 osób, które po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego mieli za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej. W etapie tym uczestnicy przygotowali scenariusz planowanego Festynu Zdrowia i umieścili go na stronie internetowej konkursu;

– drugi etap  polegał na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości (rodziców, mieszkańców wsi/miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np.: lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci).

Do realizacji projektu największy wkład wnieśli  następujący uczniowie: Marcin Abramczyk, Agata Dziouksza, Małgorzata Kłosowska, Natalia Grubert, Maria Galon, Ewelina Filipowicz, Izabela Kalwejt, Daria Kendzierska, Dawid Orzoł oraz Mateusz Jaromin. Dzięki pomysłowości, kreatywności i ciężkiej pracy tych osób zostaliśmy docenieni. Do projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” zgłosiło się 500 szkół z całej Polski.  Spośród 202 szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy zaszczytne III miejsce w I etapie konkursu. Wyniki II etapu konkursu nie są jeszcze znane.

Opiekunami uczniów i współorganizatorami inicjatyw związanych z realizacją projektu były p. Katarzyna Tunkiewicz,  p. Danuta Komar oraz  p. Wioletta Rutkowska.

 

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content