Finał Konkursu Medialnego „Zawodowcy z Olsztyna”

Dodano: 24-04-2018

23 kwietnia 2018 r. Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Olsztynie oraz olsztyńskie szkoły zawodowe, zaprosiły do hali Urania uczniów gimnazjów, szkół podstawowych i nauczycieli na prezentację oferty szkół zawodowych na rok szkolny 2018/2019. Była ona połączona z finałem konkursu medialnego pod hasłem „Zawodowcy z Olsztyna”. Impreza była akcją promocyjną olsztyńskiego szkolnictwa zawodowego, w tym naszej szkoły, wykorzystującą media do przekazania informacji o szkolnictwie zawodowym. W dniach 16 -20 kwietnia 2018 r. został zaprezentowany w telewizji internetowej www.retv.pl.  cykl filmów o naszej szkole pod hasłem „Zawodowcy z Olsztyna”.

Uczniowie ZSG-S wraz z nauczycielami przekonywali gimnazjalistów oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych, że warto wybrać naukę w naszej szkole.

– Kształcenie w szkołach zawodowych nie zamyka całej ścieżki edukacyjnej, która jest dostępna po liceum ogólnokształcącym, daje natomiast absolwentom zdolność na rynku pracy, często w zawodach niezwykle poszukiwanych, co wiąże się oczywiście z dostępnością do pracy
– tłumaczył pan  Mariusz Badura dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna.  Trzeba podkreślić, że często są to zawody poszukiwane nie tylko na polskim rynku pracy, ale również na rynku europejskim.

Gośćmi honorowymi prezentacji oferty szkół byli: Prezydent Olsztyna  Piotr Grzymowicz, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty   Krzysztof Marek Nowacki oraz międzynarodowy mistrz fryzjerstwa   Andrzej Matracki.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszych uczniów: Monice Borawskiej i Jackowi Dobrosielskiemu z klasy 2 c, Laurze Gilewskiej i Łukaszowi Gajewskiemu z klasy 3 Taż, Marcinowi Klonowskiemu z klasy 4 Ts, Natalii Grubert, Małgorzacie Kłosowskiej i Marcinowi Abramczykowi z klasy 2 Taż oraz Mikołajowi Lettkowskiemu i Kamilowi Kucharskiemu z klasy 1 Tbż.

 

Więcej informacji: http://www.retv.pl/2018/04/20/zawodowcy-z-olsztyna-zespol-szkol-gastronomiczno-spozywczych/

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj Gastronomik

Polecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content