Dzień Otwarty Szkoły

Dodano: 20-05-2019

16 maja 2019 r. zaprosiliśmy gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych na dzień otwarty szkoły. Od samego rana w budynku dydaktycznym mieszczącym się przy ulicy Wyszyńskiego uczniowie i nauczyciele zachęcali odwiedzających nas gości do podjęcia nauki w naszej szkole.

Potencjalnym kandydatom, na m.in. mistrzów kelnerstwa, kuchni, cukierników czy technologów żywności zaproponowaliśmy zwiedzanie budynku i pracowni: gastronomicznej, cukierniczej, czekolady, analizy żywności, mikrobiologicznej, sensorycznej oraz obsługi konsumenta (kawiarni i restauracji). Zapoznaliśmy z ofertą edukacyjną szkoły. Odbyło się spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz młodzieżą. Prezentowano zawody w sali restauracyjnej (w tym: pokaz barmański, dekorowania tortów, carvingu – rzeźbienia w owocach i warzywach, prezentacja oceny jakości żywności oraz konkurs „BLACK BOX” ze znajomości wiedzy gastronomicznej).

Zainteresowanie potencjalnych uczniów (pojawili się też rodzice) wizytą w szkole było bardzo duże. Odwiedzających było tylu, że trzeba było ich dzielić na grupy, aby wszyscy w komfortowych warunkach mogli zapoznać się z ofertą kształcenia.

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content