Ogólnopolski konkurs plastyczny Ratujemy Klimat

Dodano: 27-06-2018

18 czerwca 2018 r.  ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Ratujemy klimat

 Celem warsztatów było stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawiają sposoby ochrony klimatu. W szkole odbył się etap podstawowy konkursu, w wyniku którego wyłoniliśmy 3 najlepsze prace, które następnie przesłaliśmy na etap ogólnopolski. Spośród 2000 autorów prac wyłoniono zwycięzców, niestety nie ma wśród nich uczniów z naszej szkoły. Tym nie mniej, zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Poniżej prezentujemy wyróżnione prace w rywalizacji szkolnej, a wszystkie dzieła konkursowe można obejrzeć na stronie Świat oczami młodych.

I miejsce – Natalia Pliszka z klasy 1Tls

Tytuł : Klimat jest w naszych rękach

Od każdego z nas zależy, jak Ziemia wygląda obecnie, i jak będzie wyglądała w przyszłości. Nikt nie powinien być obojętny na sprawy zmiany klimatu. W mojej pracy ręka z rosnącą rośliną symbolizuje osobisty wpływ każdego człowieka na środowisko, a wyeksponowane na rysunku elektrownie wiatrowe pokazują jeden (ale jakże istotny) ze sposobów ochrony klimatu.

II miejsce – Angelika Wasilewska z klasy 2k

Tytuł:  Ziemia naszym światem

Rysunek ma na celu uświadomienie odbiorcy, że powinniśmy chronić nasz klimat. Podzieliłam go na dwie części. Prawa strona przedstawia Ziemię w rozkwicie – nasycone barwy sugerują, że klimat jest nieskażony działalnością człowieka, a energię można pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. Zaś po lewej stronie widnieją kłęby dymu (w ich wyglądzie można doszukać się kształtu trupiej czaszki) – tym samym pokazują do czego może doprowadzić działalność człowieka. Oba światy (szary i zielony) dzieli tarcza, która symbolizuje człowieka podejmującego słuszne decyzje na rzecz ochrony klimatu.

III miejsce – Karolina Kowalczyk z  klasy 1c

Tytuł:  Czy natura to życie?

Moja praca przedstawia naturę nietkniętą przez człowieka. Coraz trudniej o znalezienie takich miejsc na Ziemi. Człowiek przez swoją głupotę i wygodnictwo doprowadza do zmian klimatu, które katastrofalnie wpływają na środowisko. Natura regeneruje się bardzo długo, często zmiany są nieodwracalne, dlatego w swoich codziennych działaniach powinniśmy pamiętać, że dbając o klimat, dbamy również o życie w pięknym otoczeniu.

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content