Kierunki

Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych to jedyna szkoła w Olsztynie umożliwiająca zdobycie zawodów, które istnieją niezależnie od koniunktury gospodarczej. Nasi uczniowie podejmują dalszą naukę na wyższych uczelniach. Absolwenci naszej szkoły znajdują wiele ofert na rynku pracy, zdobyte kwalifikacje dają szansę na podjęcie pracy nie tylko w Polsce, ale i w krajach Unii Europejskiej.

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych kształcimy w następujących zawodach:

Technikum nr 5 

Branżowa Szkoła I stopnia nr 5 

 

Szkoła mieści się w dwóch budynkach położonych blisko siebie. Na ulicy Żołnierskiej 49 mają swoją siedzibę dyrekcja szkoły, sekretariat, pokój nauczycielski, pedagog szkolny, biblioteka, sale gimnastyczne i dydaktyczne. Natomiast przy ulicy Wyszyńskiego 16 znajdują się pracownie technologiczne.

W szkole  uczniowie mają do dyspozycji:

  • 2 sale gimnastyczne
  • sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, połączone z pracownią audiowizualną
  • pracownie specjalistyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt stosowany obecnie w gastronomii i przemyśle spożywczym (w tym 4 pracownie technologii gastronomicznej, pracownię obsługi konsumenta, pracownię ciastkarską oraz pracownię analizy chemicznej, analizy mikrobiologicznej, analizy sensorycznej, kuchnię, restaurację)
  • pracownie komputerowe
  • bibliotekę z centrum multimedialnym, w której zgromadzono bogaty zbiór książek zawodowych, wyposażoną w komputery ze stałym dostępem do Internetu

Uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. W szkole działają koła zainteresowań zgodnie z potrzebami naszych uczniów.


Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content