Etap okręgowy XX Olimpiady Wiedzy o Żywności

Dodano: 27-11-2017

24 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży odbył się Etap okręgowy XX Olimpiady Wiedzy o Żywności.Na stronie organizatora czytamy:

„Miejsce I w etapie okręgowym XX Olimpiady Wiedzy o Żywności zajęła Joanna Browarek – uczennica z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie. Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Klonowski z tej samej szkoły.” Jest to duży sukces naszych uczniów.

Do Łomży pojechała również Patrycja Staniszewska z klasy 2Tls i – chociaż nie stanęła na podium – może być zadowolona ze swojego wyniku, wszak jest dopiero w drugiej klasie.

W etapie okręgowym w Łomży wzięło udział 20 uczniów techników o profilu spożywczym
z województwa podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. Uczniowie najpierw przez 60 minut pisali test składający się z 58 pytań, na który składało się 44% zadań z przetwórstwa żywności, 23% z analizy żywności, 21% z ekonomii i 12% z techniki. Do części ustnej z najwyższą ilością punktów zakwalifikowało się 5 uczniów. W tej części  uczniowie mieli za zadanie odpowiadać na wylosowane pytania z bloku przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.

Joasi i Marcinowi gratulujemy, życzymy zakwalifikowania się do etapu centralnego, który odbędzie się 15-16 marca 2018 r., i powtórzenia wyniku z Łomży.

Dziennik elektroniczny

Dziennik

Poznaj GastronomikSkip to content