„Czas na zdrowie” VI edycja

CZAS NA ZDROWIE

JEM ZDROWO-MYŚLĘ EKOLOGICZNIE

 

 

 

 

3 marca br. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia.

Przedmiotem VI edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” jest upowszechnienie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej oraz zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Projekt prowadzony będzie w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Składać się będzie z dwóch etapów:

 • pierwszy – przygotowawczy polega na powołaniu 10 – osobowych zespołów uczestników, którzy po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego mają za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej,
 • drugi – polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości (rodziców, mieszkańców miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np. lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej
  i regionalnej).

Kluczowym elementem projektu jest Festyn Zdrowia składający się z trzech
modułów:

 • Pierwsza część to pokaz serii filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówiących o stereotypach dotyczących żywienia oraz pokaz spotów promujących żywność ekologiczną i tradycyjną sfinansowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 • Drugim elementem jest praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy tj. przygotowanie
  i degustacja poczęstunku przygotowanego z produktów ekologicznych i regionalnych.
 • Trzecim elementem jest organizacja wspólnych zabaw ruchowych dla dzieci,
  młodzieży i dorosłych.

W skład zespołu reprezentującego naszą szkołę wchodzą uczniowie:

klasa 1Taż: Marcin Abramczyk, Agata Dziouksza, Małgorzata Kłosowska, Natalia Grubert, Daria Kędzierska, Dawid Orzoł, Kinga Mazur

klasa 1Tbż: Maria Galon, Ewelina Filipowicz, Izabela Kalwejt.

Młodzież wspierają również uczniowie: Alicja Leleniewska, Monika Borawska, Jacek Dobrosielski, Natalia Łokuciewska z klasy 1c, Patrycja Staniszewska z klasy 1Ts oraz Mateusz Jaromir z klasy 2k.

Pracę zespołu koordynować będą nauczycielki: kierownik szkolenia praktycznego Wioletta Rutkowska, Danuta Komar oraz Katarzyna Tunkiewicz.

O realizacji z poszczególnych etapów projektu będziemy Państwa informować na bieżąco. Patronat nad projektem sprawują: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Rzecznik Praw Dziecka.

 1. 6 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas: 1Taż, 1Tbż, 1Ts, 2Taż, 3Tbż i 3 Ts, pod opieką nauczycieli p. Danuty Komar i p. Katarzyny Tunkiewicz, odbyli wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego Kozia Farma Złotna – więcej
 2. 11 maja 2017 r. w naszej szkole, w ramach programu „Czas na Zdrowie”, odbył się festyn – więcej
 3. 22 czerwca 2017 r. otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na Zdrowie” – więcej
 4. 11 października 2017 r. młodzież z naszej szkoły, która tworzy zespół „Czas na zdrowie”, pojechała wraz z opiekunami na uroczystą Galę Finałową podsumowującą projekt, nad którym pracowali uczniowie ze szkół z całej Polski – więcej

Dziennik elektroniczny

baner-zaloguj-sie

Realizujemy projekty

 

 

 

 

 


Poznaj GastronomikPolecamy

Archiwum Wydarzeń

Nasi Sprzymierzeńcy

Skip to content