Wolontariat w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie

Działania wolontariackie sprawiają ogromną radość i satysfakcję całej społeczności szkolnej. Wzmacniają dobre relacje oraz uczą empatii i odpowiedzialności. Kształtują postawy społeczne. Każdego roku wolontariusze z naszej szkoły aktywnie uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych organizowanych nie tylko przez różne instytucje pozaszkolne, ale również z własnej inicjatywy. Należą do nich:

 1. Już tradycyjnie, jak co roku  zbiórki żywności na rzecz ubogich w ramach przedświątecznych akcji we współpracy z Bankiem Żywności oraz z PCK.
 2. Pomoc dzieciom z Ośrodka Interwencji Kryzysowej poprzez zbiórkę  zabawek i przyborów szkolnych.
 3. Udział w akcji  „ Góra grosza”, w której Samorząd uczniowski zajmuje się zbiórką pieniędzy z przeznaczeniem na najbardziej potrzebujące domy dziecka.
 4. Zabawy edukacyjne z dziećmi  w przedszkolach z osiedla, w trakcie których uczymy zasad racjonalnego odżywiania się.
 5. Wspólne gotowanie naszej młodzieży z wychowankami Domu Dziecka pod opieką nauczycieli.
 6. Wiele pochwał otrzymujemy za pomoc w przygotowywaniu posiłków dla ubogich w kuchni Caritasu.
 7. Dwa razy w roku współorganizujemy i obsługujemy spotkania przedświąteczne wigilijne oraz wielkanocne dla samotnych i ubogich mieszkańców osiedla „ Kormoran”.
 8. Akcje poboru krwi, które organizuje prężnie działający Klub Honorowego Dawcy Krwi w ramach współpracy z PCK.
 9. Spektakle wystawiane przez  Szkolne Koło Teatralne dla małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Uśmiech maluchów jest dla wszystkich największą nagrodą.
 10. Zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na pomoc w leczeniu chorych dzieci w ramach pracy ekozespołów.
  podziekowanie-wolontariat
 11. Już od listopada każdego roku trwa do grudnia zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Zebraną karmę w tym roku przekazaliśmy zwierzętom ze schroniska w Węgajtach.
 12. Warto też wspomnieć o ochotniczej pracy naszej młodzieży i nauczycieli w imprezach okolicznościowych organizowanych przez różne instytucje pozaszkolne np. obsługa wernisaży w BWA, uroczystości w Urzędzie Miasta, w Kuratorium oraz wiele innych.

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content