Szkoła Bez Przemocy

Od kilku lat uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie „ Szkoła bez Przemocy”. Jesteśmy jedną z 5 tysięcy szkół w Polsce i równocześnie jedną z 16 szkół w Olsztynie biorącą udział w tym projekcie.

W swoich działaniach:

  1. Propagujemy idee wolontariatu organizując wiele akcji charytatywnych, włączamy się do ciekawych inicjatyw społecznych oraz pielęgnujemy te działania, które wyrosły z naszych pomysłów i stały się już tradycją naszej szkoły(patrz zakładka wolontariat).
  2. Upowszechniamy wśród społeczności szkolnej zasady postępowania zgodne z Kodeksem Ucznia, dokumentem opracowanym przez Samorząd Uczniowski w ramach projektu „ Szkoła bez Przemocy”.
  3. Oferujemy zajęcia pozalekcyjne rozwijające różnorodne pasje i zainteresowania oraz dbające o zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną. Przykładem jest prężnie działające Koło Teatralne oraz zajęcia sportowe.
  4. Proponujemy udział w wielu różnorodnych konkursach szkolnych i poza szkolnych. Możemy poszczycić się ogromnym sukcesem naszej uczennicy, której praca plastyczna zajęła drugie miejsce w Ogólnoszkolnym konkursie „ Kibicuję fair play”.

kfp

Bardzo nas ucieszyła również aktywność klas w konkursie na wiersz – Hymn kibica, dzięki któremu odkryliśmy talenty literackie naszej młodzieży.

1To

1.  Trener z autu krzyczy,
Gra fair play się liczy
Ni zepsuj więc tego,
Mój drogi kolego.
Ref.: Mecz jest okej,
Bo wszyscy grają fair play.

2.  Publika wstaje, owacje daje
Choć wygrać ciężko, nikt się nie poddaje
Drużyna zgrana i zawsze dobrana
Na euro jest przygotowana.

3.  Wielka przyjaźń wszystkich łączy
Sędzia gwiżdż, połówka się kończy
Nasze zagrania są zawsze uczciwe
Przyjazne innym i bardzo prawdziwe.

4.  Koniec meczu-żegnamy rywali
Uściskiem dłoni, bo świetnie grali
Wymiana koszulek nas też nie minie
Posłużą za memento o przeciwnej drużynie.

5. Co roku w czerwcu bawimy się wspólnie na szkolnym festynie organizowanym pod hasłem „ Szkoła bez przemocy”. Do zabawy zapraszamy gości, specjalistów dziedzin, związanych z bezpieczeństwem. Oglądaliśmy już ratowników medycznych udzielających pierwszej pomocy, policjantów demonstrujących techniki samoobrony i zasady pracy z psem przewodnikiem oraz pracowników straży pożarnej. W tym roku również mamy nadzieję na dobrą wspólną zabawę.

Projekty Unijne

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content