Projekt „Podaj dalej”

Dodano: 24-11-2013

  Nauczyciele przedmiotów zawodowych naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Podaj dalej” realizowanym przez  firmę TRISKELION Spółka z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet:  IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie: 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.

Projekt skierowany jest do 60 nauczycieli kształcenia zawodowego branży gastronomiczno-turystycznej
z województwa warmińsko-mazurskiego. Celem głównym projektu jest wzrost kompetencji merytorycznych, praktycznych, metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych z województwa warmińsko-mazurskiego kształcących w zawodach z branży turystycznej poprzez udział w 44h praktycznym kursie doskonalącym, uwzględniającym specyfikę branżową i wykorzystującym nowe formy nauczania .
Nauczyciele wezmą udział w warsztatach kulinarnych:

  • z kuchni molekularnej
  • z kuchni azjatyckiej
  • z kuchni staropolskiej

Warsztaty będą realizowane w weekendy.

Czas realizacji projektu zaplanowany jest na okres od 1 września 2013 roku do 31 lipca 2014 roku.

23 i 24 listopada 2013 r. w ramach projektu odbyły się warsztaty z kuchni molekularnej. Zajęcia prowadził mistrz kulinarny p. Jean Bos, który przekazał nauczycielom tajniki sporządzania potraw za pomocą różnych substancji i urządzeń. Nauczyciele wykonali m.in. :zupę cebulową, zupę ogórkową, danie z dorsza, potrawę z polędwiczki wieprzowej, z piersi kurczaka oraz sorbet z owoców granatu.

Kuchnia azjatycka

23 i 24 listopada  2013r..w ramach projektu „Podaj dalej” odbyło się w Warszawie szkolenie kulinarne, którego tematem była kuchnia azjatycka. Podczas warsztatów nauczyciele przygotowywali różne rodzaje sushi oraz zgłębiali tajniki kuchni tajskiej.

Kuchnia staropolska

W dniach 25-27 kwietnia 2014 r. w ramach projektu „Podaj dalej” kolejna grupa nauczycieli wzięła udział w szkoleniu pn. „Kuchnia staropolska”. Zajęcia prowadził dr Grzegorz Russak, który wyjawił jaki wpływ miały przemiany historyczne na potrawy przygotowywane przez polskich kucharzy. Prowadzący podkreślał silne kulinarne wpływy wschodnie: tureckie, rusińskie oraz litewskie. Na szkoleniu można było zdegustować: tort z pasztetu, rosół z domowym makaronem, pieczoną karkówkę, kaczkę z modrą kapustą oraz deser w postaci strudla z jabłkami.

Dziennik elektroniczny

Nowy Dziennik


Stary Dziennik

Dziennik

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Poznaj GastronomikSkip to content